Darmowa szkoła rodzenia

kobieta w ciąży

Darmowa szkoła rodzenia

Czy wiesz, że uczestnictwo w zajęciach szkoły rodzenia może być bezpłatne? Niewiele rodziców wie, że można zapisać się do szkoły rodzenia i uczestniczyć czynnie w zajęciach za darmo.

Nie musisz już wydawać pieniędzy na szkołę rodzenia. Na pewno masz teraz pilniejsze wydatki, więc zaoszczędzone pieniądze, możesz wydać na wyprawkę czy przygotowanie pokoju dla dziecka.

Dla kogo szkoła rodzenia?

Szkoła rodzenia to miejsce, gdzie przyszła mama dowie się wszystkiego o przebiegu ciąży, przygotuje się do świadomego porodu, zobaczy w jaki sposób zajmować się maluszkiem po urodzeniu. Warto uczestniczyć w zajęciach wraz z osobą, która będzie nas wspierała w czasie porodu jak i wczesnego etapu opieki nad noworodkiem, dlatego zachęcamy wszystkie pary do uczestnictwa w zajęciach we dwoje.

Zazwyczaj szkoły rodzenia dzielą zajęcia na część teoretyczną, podczas której wykładowca przybliża dany temat czy też następuje pokaz multimedialny poruszający konkretne zagadnienie. Zwykle na koniec takiego spotkania jest również część praktyczna, w której rodzice mogą nauczyć się kąpania czy przewijania noworodka a mamusie zapraszane są również do ćwiczeń fizycznych, dzięki którym łatwiej zniosą poród i połóg.

Kto może skorzystać ze szkoły rodzenia za darmo?

Prawo do darmowej szkoły rodzenia ma każda ubezpieczona osoba. Jeśli zamierzasz skorzystać z bezpłatnych zajęć w szkole, musisz sprawdzić, czy ma ona kontrakt z NFZ. Tylko kontrakt z NFZ jak i wypełnienie odpowiednich dokumentów, pozwolą na darmowe uczestnictwo w szkole rodzenia, a tak naprawdę refundację uczestnictwa z NFZ.

Więcej przydatnych informacji o szkołach rodzenia, jak wybrać szkołę rodzenia, co zabrać na zajęcia szkole rodzenia.

admin administrator