O nas

szkoła rodzenia kraków

Zapraszamy wszystkich rodziców do położnej oraz na zajęcia szkoły rodzenia Baby Born. Zajęcia prowadzone są STACJONARNIE, możliwość uczestnictwa również z PARTNERAMI.

Wyciąg z wytycznych Ministerstwa Zdrowia dla położnych i szkół rodzenia – aktualizacja z 23.10.2020

Nasza oferta skierowana jest do osób z : Krakowa (południowe dzielnice: Ruczaj, Dębniki, Łagiewniki,  Podgórze Duchackie, Podgórze – rejon ulic Petrażyckiego i Dębskiego, Kliny, Borek Fałęcki, Os. Europejskie) i okolic w tym Opatkowice, gminy Skawina i okolic (w tym Wielkie Drogi), Libertów, Sidziny, Krzywaczki,  Radziszowa i okolic,  Głogoczowa, Mogilan, Bęczarki, Brzeźnicy i Paszkówki oczekujących na narodziny dziecka.

Nasza szkoła zlokalizowana jest w budynku otwartego w 2018 roku Szpitala Św. Róży. Zajęcia odbywają się w komfortowej, klimatyzowanej sali konferencyjnej, zlokalizowanej na drugim piętrze (wjazd windą).

UWAGA

Z uwagi na przekształcenie sali konferencyjnej w Szpitalu Św. Róży na gabinety, zajęcia szkoły rodzenia czasowo są  prowadzone przy ulicy Skośnej.  O szczegółach będziemy informować indywidualnie

Zajęcia bezpłatnej szkoły rodzenia w Krakowie odbywają się w każdą środę. Start zajęć godz. 17:00. Zajęcia trwają do godziny 20:00. Cykl zajęć obejmuje 4 spotkania.

17:00-19:00 – teoria, prezentacje multimedialne oraz wykłady zaproszonych gości.

19:00-20:00 – zajęcia z fizjoterapeutką

Zachęcamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z naszych zajęć szkoły rodzenia.

Wykładowcy szkoły rodzenia

Nasze zajęcia prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad kobietami ciężarnymi:

licencjonowana położna Bogumiła Polus –  wykwalifikowana położna z zamiłowania i powołania, doradca laktacyjny. Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego. Przez jej ręce przewinęły się setki noworodków, z których część już posiada swoje własne dzieci. W 1983 r, kończy Medyczne Studium Zawodowe – Wydział Położnych. W 2000 r. ukończyła Kurs Kwalifikacyjny z Pielęgniarstwa Rodzinnego dla Położnych. W 2008 r. otrzymała Państwowy Certyfikat do pobierania rozmazów cytologicznych. W 2010 r. kończy  studia uzupełniające na kierunku Położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu i uzyskuje tytuł Licencjata Położnictwa. Od 2013 roku, właścicielka szkoły rodzenia „Baby Born”, w której pokazuje jak dbać o noworodki czy przygotować się do porodu. Współpracowała z TVN przy realizacji programu „Rozmowy w toku”. Od 2019 r. doradczyni laktacyjna.

Dominika Kalkowska– Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® – warsztaty z chustowania/chustonoszenia niemowląt

Fizjoterapeuta Magdalena Pardela Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Certyfikowany Trener Personalny, Trener Pelvic Floor Safe – PFS® – trening bezpieczny dla kobiet oraz instruktor fitness i Pilates. Prowadzi autorskie szkolenia dla fizjoterapeutów i trenerów z całej Polski o tematyce aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie. Organizuje spotkania oraz warsztaty dla kobiet dotyczące zdrowia intymnego i reedukacji po porodzie.

Jej zainteresowania zawodowe skupiają się na rehabilitacji okołoporodowej, połogowej oraz uroginekologicznej. Pracuje z kobietami w każdym wieku zarówno w gabinecie, jak i na sali treningowej. Pomaga kobietom aktywnie i bezpiecznie przejść przez okres ciąży, przygotować się do porodu oraz bezpiecznie i efektywnie wrócić do pełnej sprawności i formy po porodzie. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji w obrębie miednicy oraz związanych z tym problemów. Zajmuję się korekcją postawy oraz treningiem medycznym, który pozwala uzyskać świetną formę fizyczną mimo różnych problemów zdrowotnych oraz dolegliwości. Swoim klientkom oferuje efektywne treningi i fizjoterapię, którą zawsze dobiera indywidualnie do możliwości Pacjentek i celów terapii.

https://arskrakow.pl/magdalena-pardela/

Fizjoterapeuta – Dorota Steczko. Absolwentka UJ oraz Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w rehabilitacji okołoporodowej, połogowej oraz uroginekologicznej. Certyfikowany terapeuta profilaktyki uroginekologicznej wg koncepcji BeBo. Pracuje głównie z kobietami w ciąży i po porodzie, pomagając im aktywnie i bezpiecznie przejść przez okres ciąży, przygotować się do porodu, a później sprawnie i świadomie wrócić do formy. Autorka licznych artykułów o tematyce rehabilitacyjnej oraz położniczo-ginekologicznej.

p. Magdalena Adamczyk, przedstawiciel Polskiego Banku Komórek Macierzystych

Dietetyk – Michał Kasprzyk dietetyk, szkoleniowiec, trener Family Lab. Jako dietetyk specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą (ponad połowa moich pacjentów). Moją pasją jest prowadzenie szkoleń i warsztatów z dietetyki, zarówno dla dorosłych, dzieci i młodzieży jak i dla samych dietetyków. Na co dzień przyjmuje pacjentów w Bonne Sante.

Gabinet Dietetyczny Bonne Sante Kraków Ruczaj, jest miejscem gdzie kompleksowo zajmujemy się różnymi problemami związanymi z żywieniem. Dietetyka bowiem, to nie tylko odchudzanie, ale również układanie diet i zaleceń żywieniowych w jednostkach chorobowych (cukrzyca, nowotwory, zespół jelita drażliwego, zapalenia stawów i inne), czy też problemy związane z anoreksją i szeroko pojętą psychodietyką. Nasz zespół doświadczonych dietetyków potrafi udzielić wsparcia we wszystkich tych sytuacjach.


Współpracujemy z joganaklinach.pl . Instruktorzy przygotowali szeroki wybór dodatkowych zajęć dla kobiet w ciąży – Aktywna ciąża. Szczegółowe informacje o zajęciach na stronie. Tak piszą o sobie:

JogaNaKlinach.pl to miejsce, które zachwyca swoim holistycznym podejściem do potrzeb przyszłych Mam. Wiedza doświadczonych Instruktorów łączy się tu z pasją do jej przekazywania.

Znajdziecie tu wiele rodzajów zajęć dla kobiet w ciąży oraz tych po porodzie. Od takich nastawionych przede wszystkim na potrzeby ciała jak i te łączące ćwiczenia fizyczne ze wsparciem emocjonalnym i narzędziami rozwoju indywidualnego oraz rodzin Uczestniczek zajęć.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy bezpłatnie!”

Czy wiesz, po 21 tygodniu ciąży możesz już liczyć na pomoc i konsultacje położnej w różnej formie?

Nawet, jeśli z jakiś względów nie chcesz uczęszczać na zajęcia szkoły rodzenia, możesz już teraz wybrać swoją położną, która będzie cię wspierać w tym ważnym dla każdej kobiety czasie. Wybrana położna do opieki przedporodowej to:

 • mniej stresu;
 • zawsze możesz do niej zadzwonić z niepokojącymi cię problemami;
 • darmowe KTG, na które wystarczy się wcześniej umówić;
 • czas na poznanie położnej, która będzie sprawować w trakcie połogu opiekę nad tobą i dzieckiem;
 • mniej formalności przed porodem z szukaniem nowej położnej i wypełnianiem formularzy.

Nasza położna to położna z wieloletnim doświadczeniem, wspierała swoją wiedzą już setki mam. Jest również doradcą laktacyjnym i jak nikt wie, jak stresującym okresem może być ciąża.

Wybierz swoją położną już dziś! Deklaracja wyboru położnej Bogumiły Polus.
Cennik szkoły rodzenia

 • Gabinet położnej

  Nowo otwarty Gabinet Położnej dostępny jest :

  Szpital Świętej Róży /Przychodnia Lekarzy Rodzinnych
  ul.Skotnicka 230 A
  30-394 Kraków
  Godziny przyjęć:
  PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK: GODZ 16:00-18:00
  CZWARTEK: GODZ 08:00-10:00

  W każdą ŚRODĘ przed zajęciami, w godz. 16:00-17:00 możliwość wykonania KTG po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 501 920 151.

  Po uzgodnieniu telefonicznym będzie można wykonać KTG PŁODU oraz KONTROLĘ POZIOMU ŻÓŁTACZKI NOWORODKA

  +