Opieka położnej nad ciężarną w domu

kobieta w ciąży

Zapraszamy do skorzystania z darmowej opieki nad kobietami ciężarnymi we własnym domu. Każdej kobiecie od 21. -31. tygodnia ciąży przysługuje 1 wizyta w tygodniu położnej środowiskowej, a po 32. tygodniu do rozwiązania, są to 2 wizyty. Szczegółowe informacje o prawach kobiet ciężarnych i w połogu do darmowej opieki położnej.

Wyciąg z wytycznych dla położnych dotyczące opieki poporodowej na czas pandemii, opracowane przez Ministerstwo Zdrowia (aktualizacja z 23.10.2020)

Jest to szczególnie ważna opcja dla kobiet, które z powodu wskazań lekarza prowadzącego, są zmuszone do prowadzenia bardzo oszczędzającego trybu życia, z powodu zagrożenia ciąży. W takich wypadkach, nasza położna odwiedza ciężarną w domu i służy poradami oraz odpowiedziami na pytania dotyczące przebiegu ciąży, porodu, połogu czy laktacji.

Nasza położna posiada odpowiedni sprzęt, dzięki któremu możliwe jest zbadanie tętna płodu.

Wizyty położnej  refundowane są przez NFZ od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Zapraszam do kontaktu ciężarne z okolic:

  • Ruczaj, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Dębniki, Podgórze Duchackie,  Kliny
  • Skawina, Krzywaczka
  • Kalwaria, Mogilany, Bęczarka
  • Libertów, Opatkowice, Świątniki Górne, Włosań i Konary