Warsztaty chustonoszenia niemowląt

Moda na chustonoszenie nadciągnęła do nas stosunkowo niedawno z zachodu, chociaż w kulturze znane jest od tysięcy lat. Właściwe używanie chusty przynosi same korzyści zarówno dziecku jak i mamie. Zapraszamy na Warsztaty chustonoszenia niemowląt!

Co daje chustonoszenie?

Dzięki noszeniu w chuście, dziecko cały czas czuje się bezpieczne, bo przebywa blisko matki. Czuje ciągłą jej obecność. Mówi się, że chustonoszenie pomaga łatwiej przejść niemowlakowi okres poporodowy, kiedy to musi przyzwyczaić się do życia poza brzuchem mamy.  Ale chustonoszenie to nie tylko bliskość. Dzięki chuście wpływamy na rozwój dziecka. Prawidłowe ułożenie niemowlaka w chuście oraz dodatkowo ruch osoby noszącej dziecko wspomaga rozwój równowagi u dziecka , gdyż nosząc dziecko w chuście dostarczamy mu więcej bodźców niż otrzymałoby ono leżąc  w łóżeczku czy wózku. Dzieci noszone w chustach mniej płaczą, szybciej zasypiają, lepiej się rozwijają.

Dla kogo chusta ?

Chusta to idealne rozwiązanie, kiedy po prostu brakuje nam już rąk. Jeśli Twoje dziecko uwielbia czuć Twoją bliskość, a Ty potrzebujesz mieć wolne ręce, żeby zrobić coś w domu, lub choćby na chwilę zająć się sobą, to chusta jest idealnym dla Ciebie rozwiązaniem. Chusta przydaje się nie tylko w domu ale również na spacerze czy zakupach, kiedy to nie musimy lawirować po sklepie z dziecięcym wózkiem.

Po co warsztaty z chustonoszenia?

Na rynku dostępnych jest wiele typów chust, produkowanych z wielu materiałów. Nie wszystkie chusty są jednakowo bezpieczne, czy też dostosowane do Twoich potrzeb czy oczekiwań. Na warsztatach omawiamy rodzaje chust, materiały z jakich zostały wykonane oraz sposoby ich wiązania, aby dziecko noszone w chuście było bezpieczne.

Warsztaty prowadzone są przez certyfikowanego Doradcę Noszenia ClauWi® p. Dominikę Kalkowską.