Opieka poporodowa położnej

Opieka poporodowa położnej środowiskowej POZ, NFZ

Zapraszamy do skorzystania z usług kwalifikowanej położnej POZ p. Bogumiły Polus, wszystkie świeżo upieczone mamy z Krakowa, Skawiny, Kalwarii, Krzywaczki, Radziszowa, Wielkich Dróg, Brzeźnicy i Paszkówki oraz okolicznych miejscowości.

Wyciąg z zaleceń dla położnych na czas pandemii, wydane przez Ministerstwo Zdrowia (aktualizacja z 23.10.2020).

W każdą środę w godzinach 16:00-17:00, przed zajęciami szkoły rodzenia, istnieje możliwość wykonania badania KTG,  po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym tel: 501 920 151.

Poród to wielkie wyzwanie dla organizmu każdej kobiety. Aby wrócić do formy i odnaleźć się w nowej sytuacji i nowej roli – matki, kobieta potrzebuje czasu i wsparcia.

Każdej kobiecie przysługuje profesjonalna i bezpłatna opieka poporodowa we własnym domu. Podczas wizyty położna sprawdza stan zdrowia młodej mamy, gojenie się ran, pomaga też w pielęgnacji noworodka, czuwa nad prawidłowym karmieniem. Położna zawsze również służy radą i swoim doświadczeniem. Jeśli masz pytania dotyczące dziecka czy też swojego stanu zdrowia, koniecznie zadaj je położonej podczas wizyty. Wizyta trwa zwykle około 45 min – 1 h.

Nasza położna POZ w czasie każdej wizyty dokonuje kontroli wagi dziecka, dzięki czemu wiesz, że z maluszkiem jest wszystko w porządku i dobrze się rozwija.

Położna wyposażona jest również w nowoczesne urządzenie do pomiaru bilirubiny u dziecka (żółtaczka). Pomiar jest bezbolesny, przez skórę, trwa kilka sekund a wyniki dostępne są od razu.

opieka poporodowa położnej POZ kraków

Położna w czasie wizyt patronażowych nie ma obowiązku usunięcia szwów po cięciu cesarskim. Każda pacjentka po cc, wychodząc ze szpitala dostaje termin wizyty kontrolnej wraz z usunięciem szwów. W razie problemów z dostępnością terminów w szpitalu, należy udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Usuwanie szwów po cesarskim cięciu w domu nawet przez doświadczoną położną, może wiązać się z trudnymi do przewidzenia powikłaniami szczególnie np. w przypadku wystąpienia zrostów. Takie zabiegi powinny być wykonywane zgodnie z zaleceniami na karcie wypisu ze szpitalu – w warunkach ambulatoryjnych, w pierwszej kolejności w szpitalu, następnie u lekarza prowadzącego ciążę.

Każdej kobiecie przysługuje w ramach NFZ, 4 do maksymalnie 6 wizyt poporodowych. Dostępność naszej położnej w ramach NFZ od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

DEKLARACJA WYBORU POŁOŻNEJ

Więcej o tym, komu przysługuje opieka położnej środowiskowej oraz w jakiej liczbie godzin.

Zapraszam do kontaktu ciężarne z okolic:

Rejony :

  • Kraków Południe- Ruczaj (Raciborska, Szuwarowa, Torfowa, Obozowa, Bobrzyńskiego, Czerwone Maki, Lubostroń, Piltza, Federowicza, Bunscha, Zawiła, Kobierzyńska, Skotniki,  Drukarska, i inne w tej okolicy ,
  • Kliny,Borek Falecki, Dębniki,
  • Kraków Podgórze : Petrażyckiego, Prażmowskiego, Wrony,  Osiedle Dębskiego i inne okoliczne, Łagiewniki oraz okolice
  • Skawina, Radziszów, Wola Radziszowska, Mogilany, Libertów, Lusina, Opatkowice, Krzywaczka

Uwaga Mamusie z Nowej Huty, Bieżanowa i Prokocimia, Kurdwanowa, Czyżyn, Bronowic, Krowodrzy, Prądnika Białego i Czerwonego, Zwierzyńca, Mistrzejowic, Sułkowic , z powodu zbyt dalekiej odległości, nie jest możliwe sprawowanie opieki poporodowej.